Wdrożenia

Comarch ERP XL Produkcja

Wdrożenie Comarch ERP XL w firmie produkcyjnej

Intensywny rozwój firmy, ambitne cele skłoniły do podjęcia decyzji o zmianie dotychczasowego systemu informatycznego. Firma z kapitałem holenderskim, należąca do grupy 8 fabryk zlokalizowanych na całym świecie, specjalizująca się w produkcji rur, okuć do węży oraz kompletów węży wraz z okuciami kierowanych na rynek automotive, wykorzystywała rozwiązanie obejmujące jedynie procesy handlowo-magazynowe. Przede wszystkim w obszarze produkcji nie dysponowało wymaganymi funkcjonalnościami. W zakresie księgowości firma korzysta z outsourcingu. 

Po szczegółowej analizie dostępnych na rynku rozwiązań, prezentacjach systemów, wybrano system Comarch ERP XL, którego wdrożenie powierzono 2BSOFT.

Wdrożenie obejmuje procesy logistyki zaopatrzenia, produkcji oraz dystrybucji produktów. Dzięki wdrożeniu firma otrzyma narzędzie, które pozwoli na bieżąco monitorować kluczowe wskaźniki czasu, jakości oraz niezawodności dostaw, bieżące zużycie surowców do procesów produkcyjnych, czy też wysyłki towarów zgodne z warunkami zamówień.

Kluczowe jest wdrożenie funkcjonalności planowania i zarządzania zasobami wytwórczymi (MRP II). Comarch ERP XL zapewni zaplanowanie zleceń produkcyjnych w oparciu o zgłaszane zapotrzebowania, plany produkcyjne oraz dostępność zasobów. Wdrożenie Comarch ERP XL MES pozwoli gromadzić pełne informacje o zrealizowanych operacjach w procesie produkcji, umożliwiając bieżące monitorowanie realizacji produkcji.

System obejmie obsługę reklamacji, jak również identyfikację potencjalnych problemów stanowiąc wsparcie działań opartych o metodę 8D (G8D).

Wdrożenie systemu Comarch ERP XL w zakresie księgowości pozytywnie wpłynie również na współpracę z firmą, której powierzono obsługę księgową. Współpraca będzie się odbywać w trybie online, dzięki temu nie będzie już konieczności wymiany dokumentacji w formie papierowej, zdarzenia gospodarcze będą w czasie rzeczywistym widoczne dla pracowników biura rachunkowego.


Główne cele stawiane przed wdrożeniem systemu Comarch ERP XL:

  • optymalizacja logistyki zaopatrzenia, logistyki produkcji oraz logistyki dystrybucji;

  • wdrożenie systemu planowania i zarządzania produkcją;

  • raportowania sprzedaży, stanu realizacji zamówień do spółki dominującej;

  • usprawnienie wymiany danych w zakresie outsourcingu księgowości;

  • zapewnienie bezpieczeństwa danych - automatyczny backup bazy.
autor: Marcin Górecki, Kierownik Działu Sprzedaży, 2BSOFT


Strefa Klienta

Strefa Klienta jest miejscem w sieci dla Klientów 2BSOFT, w którym możesz w bezpieczny sposób uzyskać dostęp do:

  • najnowszych aktualizacji
  • aktualności
  • materiałów do pobrania

Logowanie

 

Jak otrzymać dostęp ?

Aby otrzymać dostęp do pełnej wersji serwisu, należy zakupić jeden z naszych produktów i zostać naszym Klientem.

Więcej informacji otrzymacie Państwo pod numerami telefonu:

+48 32 401 18 90
+48 32 401 18 91

Serwis 2bsoft

menu

do góry

wstecz