Systemy ERP

Najnowsza wersja Comach ERP Xl 2016.1 już dostępna! Zapraszamy do artykuły, w którym przedstawiamy najnowsze zmiany względem poprzednich wersji.

Comarch ERP XL 2016.1 Już dostępny! Lista zmian.

Comarch ERP udostępnił najnowszą wersję Comarch ERP XL 2016.1! Wraz z nią oddano w Państwa ręce 207 nowych funkcjonalności. Warto zwrócić uwagę, na stale rozwijane obszary, takie jak : logistyka, produkcja oraz księgowość, w których pojawiły się nowe funkcjonalności systemu, m.in promocje „do wyczerpania”, czy możliwość zapisywania kalkulacji kosztu jako dokument.

Tym na co zwróciliśmy uwagę w pierwszej kolejności są Pulpity Operatora, tzw. Dashboardy, czyli obszary na których każdy z użytkowników ma możliwość dodania skrótów do elementów systemu lub linków do źródeł zewnętrznych. Dashboardy charakteryzują się możliwością kreowania własnych pulpitów z obiektami, z których konkretny użytkownik korzysta najczęściej - funkcjonalność o którą dopytywało wielu dotychczasowych użytkowników XL'a. Udostępnione zostały też tzw. Predefiniowane Pulpity Operatorów, będące dashboardami gotowymi do wykorzystania bez konieczności ich definiowania.

Oto jak prezentuje się Pulpit Operatora w praktyce : 

Pojawił się także nowy moduł - Comarch ERP XL HR dedykowany do współpracy kadrowo-płacowej. Współpraca opiera się na zasadach identycznych jak obecna współpraca z systemem Comarch ERP Optima Kadry i Płace.

Spośród nowości w wersji 2016.1 w poszczególnych obszarach funkcjonalnych warto wymienić:

Logistyka

Obsługa promocji do wyczerpania określonej ilości towaru, wartości rabatu, lub wielkości refundowanej przez Producenta, czy też Dostawcę.

Możliwość generowana Oferty sprzedaży do wielu dokumentów Ofert zakupu.

Opcjonalne ustalanie cen i rabatów na zamówieniu w oparciu o datę wystawienia, lub planowaną datę realizacji zamówienia.

Funkcjonalność zmiany rodzaju transakcji na korekcie sprzedaży z Kraj na Podatnikiem jest nabywca.


Produkcja

 

Zapisywanie kalkulacji kosztu jako dokumentu, zawierającego historyczne wartości stawek i kosztów dodatkowych przypisanych do składników kalkulacji, co umożliwia porównanie kosztów kalkulowanych z faktycznie poniesionymi/uzyskanymi.

Rejestrowanie awarii lub przestoju zasobu produkcyjnego oraz wykonania odpowiednich działań prowadzących do usunięcia problemów związanych z awarią na zleceniach produkcyjnych, na których występuje dany zasób.

Możliwość generowania dokumentów AWD/ZWM bezpośrednio do Zleceń produkcyjnych, Harmonogramów projektów, Zleceń kompletacji i Zleceń dekompletacji.

Zmiany ergonomiczne na Planie produkcji - wyróżnienie kolorem oraz możliwość odfiltrowania pozycji "zagrożonych" z powodu braku wystarczającej ilości materiału lub przekroczonego terminu realizacji; możliwość odfiltrowania materiałów, których braki są konieczne do uzupełnienia; usprawnienia w obszarze sekcji z materiałami - sekcja wypełniana podczas podświetlenia wybranej pozycji.

Umożliwienie automatycznego przenoszenia daty realizacji elementu zamówienia na pozycję ZP/HPR, gdy zlecenie/harmonogram generowane jest z zamówienia.

Udostępnienie opcji przenoszenia na dokument ZP, generowany z ZS/ZW tylko tych pozycji, które mają zdefiniowaną technologię lub wszystkich.

Umożliwienie edycji magazynu dla surowca na realizacji zlecenia, gdy na technologii wskazany jest konkretny magazyn.


Księgowość

 

Grupowanie po NIP na VAT-UE/VAT-UEK oraz dodatkowy widok, prezentujący informacje ujęte na VAT-UE/VAT-UEK w ramach danego NIP, wg kontrahentów.

Wydruk seryjny dla deklaracji VAT-27 (i korekt).

Funkcjonalność liczenia funkcji księgowych/obrotów i sald na podstawie kwot opisu analitycznego dekretów.

Wprowadzenie obsługi przelewów celnych za pośrednictwem mechanizmu Webservice.

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu :

info@2bsoft.pl

+48 32 401 18 90

źródło: Comarch ERP

Strefa Klienta

Strefa Klienta jest miejscem w sieci dla Klientów 2BSOFT, w którym możesz w bezpieczny sposób uzyskać dostęp do:

  • najnowszych aktualizacji
  • aktualności
  • materiałów do pobrania

Logowanie

 

Jak otrzymać dostęp ?

Aby otrzymać dostęp do pełnej wersji serwisu, należy zakupić jeden z naszych produktów i zostać naszym Klientem.

Więcej informacji otrzymacie Państwo pod numerami telefonu:

+48 32 401 18 90
+48 32 401 18 91

Serwis 2bsoft

menu

do góry

wstecz